251

Odgovor: najbolji tekući puder

draga dubluni, kao najveci masnokozac savjetujem : lancome teint idole ultra 24h, este lauder double wear ili shiseido perfect refining.. nema greske ni sa jednim mada je meni lancome na prvom mjestu, jer je ubjedljivo najpostojaniji..

252

ja naručila http://images.selfridges.com/is/image/selfridges/456-84033258-TOUCHEECLATFOUNDATION_B10_M?$PDP_M$ pa kud puklo

zadnjih 5 mjeseci sam na este lauder double wear light - dobro izgleda na licu u smislu prekrivanja a ne sviđa mi se što "zatvori facu", ne daje odmornost i svježinu i nakon par sati imam osjećaj zatezanja oko očiju.

neke su mi rekle da je dobitna kombinacija miksanje ova dva pudera

isprobavanju nema kraja

lijepi moj, nikad prežaljeni, Chanel prolumiere

Bože daj mi strpljenja, jer ako mi daš snage sve ću ih pobiti

253

dubiluni je napisao:
dubiluni je napisao:

http://1.bp.blogspot.com/-S9vCW6GUIR0/UUISlv4Sh3I/AAAAAAAAAR0/FWZSZwFkmPw/s1600/max-factor-face-finity-all-day-flawless-3in1-fondoten-045-warm-almond.jpg 

Kupila i ja da probam... Dajte mi malo vremena da sumiram utiske! Na prvu... nije loše...nije, nije...

Pa evo, sad kad su se utisci malo slegli, mogu i da prokomentarišem ponovo ovaj puder...

Iskreno... ništa posebno... bar meni...

Opet promašaj i opet razočarana... Pokrivna moć- dosta slaba, a ono što mi je bio prioritet kad sam ga kupila, komentar sa više postova da sasvim lepo matira i da koža satima ne prosija...  62 ... ništa od toga...

Dakle, nikako nije rešenje za mene... Koža nema onaj zaglađen izgled perfekcije a počne da prosijava... ma čini mi se da je odmah u startu sjajna, a kako vreme odmiče postaje sve masnija i masnija...  24

Moram da nastavim da tragam za savršenim puderom za moju kožu... još ga nisam srela...  83

Nadam se da znas da se ovaj puder nanosi u 3 tanka sloja. Prvi sluzi kao primer,pricekas malo pa naneses deugi sloj koji sluzi kao korektor,pa posljedni sloj koji je puder. I da,to ne izgleda nimalo ozbukano,ja naprimjer uopce nemam los ten,imam pristic,dva svakih mjesec dana,i nimalo mi nije unistio kozu ili izgledao neprirodno unatoc ta tri sloja kako se ovaj puder i nanosi!

Ne uzvisuj se prenisko...

254

ja to nisam znala  va

Ponuda i potraznja parfema u profilu

Conica Website

255

pepi je napisao:
dubiluni je napisao:
dubiluni je napisao:

http://1.bp.blogspot.com/-S9vCW6GUIR0/UUISlv4Sh3I/AAAAAAAAAR0/FWZSZwFkmPw/s1600/max-factor-face-finity-all-day-flawless-3in1-fondoten-045-warm-almond.jpg 

Kupila i ja da probam... Dajte mi malo vremena da sumiram utiske! Na prvu... nije loše...nije, nije...

Pa evo, sad kad su se utisci malo slegli, mogu i da prokomentarišem ponovo ovaj puder...

Opet promašaj i opet razočarana... Pokrivna moć- dosta slaba, a ono što mi je bio prioritet kad sam ga kupila, komentar sa više postova da sasvim lepo matira i da koža satima ne prosija...  62 ... ništa od toga...

Dakle, nikako nije rešenje za mene... Koža nema onaj zaglađen izgled perfekcije a počne da prosijava... ma čini mi se da je odmah u startu sjajna, a kako vreme odmiče postaje sve masnija i masnija...  24

Moram da nastavim da tragam za savršenim puderom za moju kožu... još ga nisam srela...  83

Nadam se da znas da se ovaj puder nanosi u 3 tanka sloja. Prvi sluzi kao primer,pricekas malo pa naneses deugi sloj koji sluzi kao korektor,pa posljedni sloj koji je puder. I da,to ne izgleda nimalo ozbukano,ja naprimjer uopce nemam los ten,imam pristic,dva svakih mjesec dana,i nimalo mi nije unistio kozu ili izgledao neprirodno unatoc ta tri sloja kako se ovaj puder i nanosi!

17

Ne mogu vjerovati! Nije stvar u "žbukanosti" na pogled, što je s disanjem kože kroz TRI!!! (pazi sad - TRI????!!!!) sloja?!

lol

Ja ga isto imam, samo što meni služi kao back up: dok čekam da mi stigne puder koji inače koristim (double wear ili teint idole), trackam ovaj glad I to u jednom sloju (samo :lol) i uopće nije loš - prekriva ok i poprilično je dugotrajan - a izgleda, eto, da ja stavim samo primer lol

257

Pa nisam ja izmislila da se nanosi u tri tanka sloja..odite na max factorovu stranicu i lijepo procitajte..moja dise bez problema,za vasu ne znam:)

258

Evo nisam ja izmislila...pa procitajte..:)

The great thing about this foundation is that you can build the coverage by your choice, from light coverage to full! The first layer sets on skin like a primer, you should wait a few moments and than do the second layer as you would usually do with your foundation, after a second layer, if needed, you can conceal certain spots that need even more coverage. The texture is very light and has that unnoticeable scent.

259

Uuuu ma,meni je dovoljano i "jedno" nanošenje da prekrivanje bude 100%(korektor je prošlost) ni jedna pegica se ne pojavljuje ni posle 6h,jedino što mi koža naginje ka suvljoj tj.dehidrirana/zrela pa se neka borica ocrta (ali to mi se vidi i sa teint Miracle koj je na korak do savršenstva)

Pisala sam ranije o svojim favoritima necu da se ponavljam, ali recimo od pudera drogerijskog tipa pa jos kad se na njih naleti na akciji - Bourjois ima odlicne tecne pudere - ne svi ali 2 su odlicna. Flower perfection - malo gusci, tezi, sa vecom moci prekrivanja i Healthy mix u staklenoj ambalazi koji je mrvicu laksi ali isto odlican. Moje lice je cisto, normalna koza mozda mrvicu suvija ne znam kako bi za nekog ko zasija brzo - ali za ovaj moj tip koze - fenomenalni. Imala sam od - do, od Diora, Guerliana, Sisley , E. Lauder pa do Max Factora i Maybelline- ali ova 2 pudera su mi za svakodnevnu upotrebu odlicna. Ja sam svetla i koristim 51 ili 52 kako kad, mozda bi se leti mogla dovuci do 53 ali to mi je pretamno. Steta sto u puderima u kamenu nemaju vecu paletu ili bar ja nisam na njih naletela - imaju par krec belih, pa onda svetlo zuto , jedan svetli ali beskrajno roze, i onda vec idu odmah mnogo tamnije nijanse ( ja kupila taj 73 - Miel dore - ali ga stavljam sirokom kabuki cestkicom u vrlo maloj kolicini pa se lepo stopi i ne odskace - inace kad sam probala onim njihovim aplikatorom bila sam ko sponzorusa posle kvarcovanja koje je krenulo po zlu  glad )

Za NG cu biti u Can i Usa - treba mi dobra preporuka za dobre pudere (primer, korektor, tecni, u kamenu) rumenila (plavusa, svetla, verovatno neka lepa roze i neka breskva / kajsija) od MAC kozmetike - imala sam par njihovih stvari i super sam zadovoljna, ali bih volela da cujem i vasa misljenja ako neko ima iskustvo i slicni tip koze.

hjarta

dzoli je napisao:

draga dubluni, kao najveci masnokozac savjetujem : lancome teint idole ultra 24h, este lauder double wear ili shiseido perfect refining.. nema greske ni sa jednim mada je meni lancome na prvom mjestu, jer je ubjedljivo najpostojaniji..

... hvala na savetu dzoli... 15

EL double wear imam... i nažalost ni on nije imun na moje prosijavanje, a očekivala sam od njega pravo savršenstvo...

Pokušaću da isprobam negde Lancome i Shiseido...  11

*Träume nicht dein Leben, sondern lebe deinen Traum...*

pepi je napisao:
dubiluni je napisao:
dubiluni je napisao:

Zaista prvi put čujem, nije mi spomenula ni devojka u parfimeriji koja mi ga je preporučila... tj ja sam se raspitivala o njemu po vašoj preporuci a onda je ona pokušala da odgonetne u čemu je caka 3u1... 21

Pa mogu isprobati jednom da nanesem u 3 sloja- baš da vidim šta će se desiti... skurt

263

@tačkica_ns

nakon što sam izučila masu youtube filmića, blogova, foruma,...moj šoping u MAC-u se sastojao od:

primer(za normalnu kožu)

http://www.maccosmetics.com/images/products/spp/M4X9.jpg

tekući puder

http://www.maccosmetics.com/images/products/spp/M6JC17.jpg

u kamenu - blot powder pressed

http://www.maccosmetics.com/images/products/spp/M53003.jpg

korektor  - studio finish concealer

http://www.maccosmetics.com/images/products/spp/M45018.jpg

od rumenila moraš imati Dainty + još barem nekoliko

dainty mineralize blush

http://www.maccosmetics.com/images/products/spp/MAJE01.jpg

well dresed powder blush (hladna baby pink)

http://www.maccosmetics.com/images/products/spp/M22044.jpg

od breskvastih Melba ili Peaches

15

Femme draga  12

buga Hvala ti najlepse  buga

11

265

dubiluni je napisao:
pepi je napisao:
dubiluni je napisao:

Zaista prvi put čujem, nije mi spomenula ni devojka u parfimeriji koja mi ga je preporučila... tj ja sam se raspitivala o njemu po vašoj preporuci a onda je ona pokušala da odgonetne u čemu je caka 3u1...  21

Pa mogu isprobati jednom da nanesem u 3 sloja- baš da vidim šta će se desiti...  skurt

Nije mogla da odgonetne šta je 3in1?! usch A kako tumači 2in1 na šamponima,da se 2x šamponira kosa?Ništa novo,nedavno radnica u Jasminu nije ni čula za Sisley (koj prodaju).

3in1 znači da nema potrebe za bazom,korektorom pa nakon toga puder već,sve ima u jednom proizvodu.

Misim da ni krema za lice ne bi prijala u 3 sloja a kamo li puder. glad

266

ja za izlazak stavim više od 20 čudesa na lice

na očima je ponekad 8 komada (primer, 4 sjenila, liner, maskara, trepavice)

tongue

267

laurab je napisao:
Femme je napisao:

ja za izlazak stavim više od 20 čudesa na lice

na očima je ponekad 8 komada (primer, 4 sjenila, liner, maskara, trepavice)

tongue

de reci sta sve stavis na lice pa bude 20 cudesa?  superglad

i ja svasta nesto stavim, ali tekuci puder u samo 1 sloju...

gle, sve što postoji (primeri:za lice, za kapke, za usne),korektor, tekući puder, kameni puder, bronzer za konturiranje, iluminator, hajlajter,rumenilo), ruž za usne, sjenilo za obrve + ovih 8 za oči  lol ! od dekorative:okoloočna+krema (da imam serum, ne bih ga poštedjela  lol )

rekla bi djina - "ceo kofer"

al iskreno, nije neka razlika i kad je toga duplo manje

puder nikad ne bih slojevito stavljala, ono - čekala da se upije pa opet  roll

radije poduplam količinu pa utapkavam dok sve ne sjedne

268

najlakše je našminkat efekt transvestita

ali se preznojim za efekt no makeup

iluminator ti je ono u stiku - kistu kao npr. ysl touche eclat a hajlajter je u kamenu kao npr. nars albatros

iluminatoom se igram u kombinaciji sa bronzerom - svijetlo/tamno -konturiranje

a hajlajterom (albatros) dajem volumen obrazima

a primer za usne ne radi bogznašta - imala sam MAC pa sam prešla na elisabeth arden ali ću se možda vratiti opet na MAC

Tackica ns..ako ides u USA obavezno isprobaj Smarsbox primere. Imaju vise vrsta, ja imam Light, odlican je.

Sto se MAC pudera tice, obavezno Studio fix fluid, fenomenalan puder, a u kamenu Blot ako zelis samo matiranje, a ako hoces pokrivnu moc i samostalno nosenje onda Studio fix powder plus foundation. Od korektora Studio finish za celo lice a za oko ociju Pro longwear.

Rumenila imaju mali milion boja. Od rozikastih mineralno Gentle, Dainty je nesto izmedju roze i kajsije/ pogodno je za toplije tenove, kao i Peachykeen, a od kajsija pogledaj Margin, Peaches i malo tamnije Sunbasque. Sve zavisi kakav finis zelis. Mac je tu bez premca, sto se izbora tice.

Pogledaj i NARS rumenila, ima fenomenalnih, a u Evropi su tesko dostupna, samo u ogranicenom broju zemalja.

Od MAC/a ti mogu preporuciti jos i highlighter Soft&Gentle.

Poslednji put izmenjeno suzanam (2013-11-10 15:57:44)

Hvala najlepse draga Suzanam

14

Femme je napisao:

najlakše je našminkat efekt transvestita

ali se preznojim za efekt no makeup

iluminator ti je ono u stiku - kistu kao npr. ysl touche eclat a hajlajter je u kamenu kao npr. nars albatros

iluminatoom se igram u kombinaciji sa bronzerom - svijetlo/tamno -konturiranje

a hajlajterom (albatros) dajem volumen obrazima

a primer za usne ne radi bogznašta - imala sam MAC pa sam prešla na elisabeth arden ali ću se možda vratiti opet na MAC

Ja eventualno stavim BB kremu (ponekad i rumenilo ako problijedim tongue), puder sam probala nekoliko vrsta - preumjetna sam (mozda je do nijanse, ne znam), sjenilo, olovku, ruz ili sjajilo, a najduze mi treba za maskaru (cjepidlaka sam koja ne odustaje dok ne obuhvatim i najmanju dlacicu lol ).

''Il silenzio e' l'unica risposta da dare agli imbecilli."

laurab je napisao:

tackice_ns

obavezno cekiraj MAC Dainty  glad

Vec napravila spisak, registrovana odavno na njihovom sajtu - pregledavam jos senke - hocu 4-5 dobrih da uzmem i to je to.

Odlicno rumenilo, jako mi se svidja nijansa - videcemo kako ce mi stajati.

Hvala  Laurab

27

dubiluni je napisao:

... hvala na savetu dzoli...  15

EL double wear imam... i nažalost ni on nije imun na moje prosijavanje, a očekivala sam od njega pravo savršenstvo...

Imam masnu kožu i ne bi preporučila Shiseido PR tj. ne ako očekuješ matiranje. Po meni je to dobar puder i u nekim trenucima ga volim stavit, al ne matira, a Lancome je pun alkohola pa bi to moglo izazat kontraefekt na duže staze tj. pojačano izlučivanje sebuma zbog isušivanja kože.

Ako tražiš nešto za matiranje preporučam MAC Blot puder, nedavno sam ga tek nabavila i s tim čudom sam cijeli dan mat bez popravljanja, ispod njega trenutno koristim Revlon Colorstay za masnu kožu  superglad

gea1508 je napisao:
dubiluni je napisao:

... hvala na savetu dzoli...  15

Imam masnu kožu i ne bi preporučila Shiseido PR tj. ne ako očekuješ matiranje. Po meni je to dobar puder i u nekim trenucima ga volim stavit, al ne matira, a Lancome je pun alkohola pa bi to moglo izazat kontraefekt na duže staze tj. pojačano izlučivanje sebuma zbog isušivanja kože.

Ako tražiš nešto za matiranje preporučam MAC Blot puder, nedavno sam ga tek nabavila i s tim čudom sam cijeli dan mat bez popravljanja, ispod njega trenutno koristim Revlon Colorstay za masnu kožu  superglad

... hvala na preporuci, ali iskreno mislim da je kod mene primaran problem u neodgovarajućuj kremi koju nanosim ispod pudera... Moram probati sa nečim hidratantnim sa mat efektom, pa da onda vidim efekat...

275

revlon colorstay je komedogen.. mac blot je savrsen... slazem se da je za masniju bolji lancome, iako se meni desilo gore napisano obzirm da ga koristim oko 7 godina.. i zaista mi je isusio kozu zbog alkohola :( sad je masna i dehidrirana.. dubiluni, ja nisam naisla na bolji primer od "guerlain meteorites perles" sa njim produzim postojanost, matiranje savrseno i duplo manje pudera trosim.. cak sam misljenja da sa ovim primerom koji odradi pola posla, moze mi odgovarati bilo koji puder jer mi treba samo zbog boje  glad i da, kad stavim puder, opet ga stavljam na jagodice kao highlighter.. traje dugo, za godinu dana ja sam potrosila pola bocice glad toplo preporucujem.. a u sl. da nadjes dobru kremu za nas masnokozce, prijavi pls  glad meni treba spf i da nema nikakvih ulja a da max. hidrira..

lijep pozdrav

Poslednji put izmenjeno dzoli (2013-11-13 06:04:30)