Odgovor: najbolji tekući puder

Femme je napisao:

najlakše je našminkat efekt transvestita

ali se preznojim za efekt no makeup

iluminator ti je ono u stiku - kistu kao npr. ysl touche eclat a hajlajter je u kamenu kao npr. nars albatros

iluminatoom se igram u kombinaciji sa bronzerom - svijetlo/tamno -konturiranje

a hajlajterom (albatros) dajem volumen obrazima

a primer za usne ne radi bogznašta - imala sam MAC pa sam prešla na elisabeth arden ali ću se možda vratiti opet na MAC

Ja eventualno stavim BB kremu (ponekad i rumenilo ako problijedim tongue), puder sam probala nekoliko vrsta - preumjetna sam (mozda je do nijanse, ne znam), sjenilo, olovku, ruz ili sjajilo, a najduze mi treba za maskaru (cjepidlaka sam koja ne odustaje dok ne obuhvatim i najmanju dlacicu lol ).

''Il silenzio e' l'unica risposta da dare agli imbecilli."

laurab je napisao:

tackice_ns

obavezno cekiraj MAC Dainty  glad

Vec napravila spisak, registrovana odavno na njihovom sajtu - pregledavam jos senke - hocu 4-5 dobrih da uzmem i to je to.

Odlicno rumenilo, jako mi se svidja nijansa - videcemo kako ce mi stajati.

Hvala  Laurab

27

dubiluni je napisao:

... hvala na savetu dzoli...  15

EL double wear imam... i nažalost ni on nije imun na moje prosijavanje, a očekivala sam od njega pravo savršenstvo...

Pokušaću da isprobam negde Lancome i Shiseido...  11

Imam masnu kožu i ne bi preporučila Shiseido PR tj. ne ako očekuješ matiranje. Po meni je to dobar puder i u nekim trenucima ga volim stavit, al ne matira, a Lancome je pun alkohola pa bi to moglo izazat kontraefekt na duže staze tj. pojačano izlučivanje sebuma zbog isušivanja kože.

Ako tražiš nešto za matiranje preporučam MAC Blot puder, nedavno sam ga tek nabavila i s tim čudom sam cijeli dan mat bez popravljanja, ispod njega trenutno koristim Revlon Colorstay za masnu kožu  superglad

gea1508 je napisao:
dubiluni je napisao:

... hvala na savetu dzoli...  15

EL double wear imam... i nažalost ni on nije imun na moje prosijavanje, a očekivala sam od njega pravo savršenstvo...

Pokušaću da isprobam negde Lancome i Shiseido...  11

Imam masnu kožu i ne bi preporučila Shiseido PR tj. ne ako očekuješ matiranje. Po meni je to dobar puder i u nekim trenucima ga volim stavit, al ne matira, a Lancome je pun alkohola pa bi to moglo izazat kontraefekt na duže staze tj. pojačano izlučivanje sebuma zbog isušivanja kože.

Ako tražiš nešto za matiranje preporučam MAC Blot puder, nedavno sam ga tek nabavila i s tim čudom sam cijeli dan mat bez popravljanja, ispod njega trenutno koristim Revlon Colorstay za masnu kožu  superglad

... hvala na preporuci, ali iskreno mislim da je kod mene primaran problem u neodgovarajućuj kremi koju nanosim ispod pudera... Moram probati sa nečim hidratantnim sa mat efektom, pa da onda vidim efekat...

*Träume nicht dein Leben, sondern lebe deinen Traum...*

255

revlon colorstay je komedogen.. mac blot je savrsen... slazem se da je za masniju bolji lancome, iako se meni desilo gore napisano obzirm da ga koristim oko 7 godina.. i zaista mi je isusio kozu zbog alkohola :( sad je masna i dehidrirana.. dubiluni, ja nisam naisla na bolji primer od "guerlain meteorites perles" sa njim produzim postojanost, matiranje savrseno i duplo manje pudera trosim.. cak sam misljenja da sa ovim primerom koji odradi pola posla, moze mi odgovarati bilo koji puder jer mi treba samo zbog boje  glad i da, kad stavim puder, opet ga stavljam na jagodice kao highlighter.. traje dugo, za godinu dana ja sam potrosila pola bocice glad toplo preporucujem.. a u sl. da nadjes dobru kremu za nas masnokozce, prijavi pls  glad meni treba spf i da nema nikakvih ulja a da max. hidrira..

lijep pozdrav

Poslednji put izmenjeno dzoli (2013-11-13 06:04:30)

256

Ima jako kvalitetnih baza za masnu kozu koji daju mat efekt. Jedna od njih je Bioderma Pore refiner za nekih 100kn dobijete kremu od 30ml koja stvarno odlicno matira, dobar je i Pupin primer/baza koji produzuje trajanje bilo kojeg pudera, a ujedno zagladjuje pore i matira, Givenchy Mister Mat kao najsavrsenije cudo kozmetike koje nazalost nema kupiti u Hr.

Ne uzvisuj se prenisko...

dzoli je napisao:

revlon colorstay je komedogen.. mac blot je savrsen... slazem se da je za masniju bolji lancome, iako se meni desilo gore napisano obzirm da ga koristim oko 7 godina.. i zaista mi je isusio kozu zbog alkohola :( sad je masna i dehidrirana.. dubiluni, ja nisam naisla na bolji primer od "guerlain meteorites perles" sa njim produzim postojanost, matiranje savrseno i duplo manje pudera trosim.. cak sam misljenja da sa ovim primerom koji odradi pola posla, moze mi odgovarati bilo koji puder jer mi treba samo zbog boje  glad i da, kad stavim puder, opet ga stavljam na jagodice kao highlighter.. traje dugo, za godinu dana ja sam potrosila pola bocice  glad toplo preporucujem.. a u sl. da nadjes dobru kremu za nas masnokozce, prijavi pls  glad meni treba spf i da nema nikakvih ulja a da max. hidrira..

lijep pozdrav

... hoću dzoli, ako ja konačno nađem rešenje za T-zonu i postignem mat izgled lica na minimum 5-6 sati... javljam obavezno!!!

Tebi hvala na savetima!  15

*Träume nicht dein Leben, sondern lebe deinen Traum...*

i cudila  sam se i cudila...i cudila...dok nisam skuzila da je teint idole ultra (lancome) pun alkohola yikes! skitarg

slicno vridi i za clarins skin illusion.

ne razumin koja je poanta toliko alkohola u puderu. osim ako ga necete popit. koma.

samo ljubav ostaje...

stavim anr ispod. bas sam razocarana i ljuta. sto godine iđu, sve mi je teze nac idealan puder, jos se i s tim moram bavit  75.

skuzila sam da ocito kad se puder nekako lipo stavlja tj 'klizi' po licu i pod prstima i jos kao da malo 'hladi', da je ocito pun alkohola. ne mora bit pravilo ali je to moj pametni zakljucak  albert.

samo ljubav ostaje...

Civi je napisao:

http://www.cosdna.com/eng/

cure, evo jedan link, pa mozete proveriti koliko cega ima u sebi, dali iritira kozu, dali zapusava pore itd...

hvala, civi!  :s15:bit ce korisno u svakom slucaju. inace nisam neki lumen za sastojke jer me prije nije bilo briga za to, cak i mf puderi nisu izazivali nikakav nered osim sta su bili teski i eventualno zacepili pore pa sam pilingirala, a pudere sam birala po osjecaju, a ne kao znanstvenik superglad. but things are about to change  kapitulation.

samo ljubav ostaje...

Momentalno mi je najbolji [size= 20px]Dolce & Gabbana [/size]

[size= 20px]http://cdn3-public.ladmedia.fr/var/public/storage/images/look/toutes-les-news-look/photos/beaute-scarlett-johansson-glamour-toujours-pour-dolce-gabbana-99493/une-egerie-alanguie-et-romantique-pour-le-fond-de-teint-creamy-foundation-99565/832325-1-fre-FR/Une-egerie-alanguie-et-romantique-pour-le-fond-de-teint-Creamy-Foundation_portrait_w674.jpg [/size]

I meni je Estee Lauder Double Wear ubedljivo najbolji.Koristila sam i jeftinije i skuplje pudere od njega i zaključila da je baš to puder za mene.

Lepo se razmazuje,najbolje pokriva a da pri tom ne izgledaš zacementirano i previše napuderisano,ne zapušava pore,ne sija previše a nije ni potpuno mat.Ten ostaje ujednačen čitavog dana čak i leti po velikim vrućinama.Ne skuplja se u borama i ne ističe ih a boja koju sam pronašla za sebe(imam žućkasti ten)nema u sebi mrtvu ili pepeljasto blatnjavu nijansu.Ako dodiruješ lice neće ostajati na prstima i ne ostavlja trag na odeći.

Poslednji put izmenjeno hjonati (2013-11-20 14:48:34)

263

danas stigao YSL Touche Eclat Foundation

nije loše za neki fresh, odmorni, neobavezni look (za neku decentniju poslovnu priču, iako se ja ne držim tih pravila)

prvi dan testiram pa još ne znam izdržljivost ali onako na prvu ne vidim veliku razliku od Bourjois Healthy mix (kozmetički sam snob pa bih ponovo neki HE brand)

već vidim da ću ga miješati sa eldw light  hmm

ali ću kao zalihu naj naj pudera za spešl prilike nabaviti opet eldw (slažem se sa svim što je hjonati rekla. jedino što ga ja ne mogu svakodnevno koristiti (ni light ni obični) jer mi je dehidrirana koža pa zateže)

Bože daj mi strpljenja, jer ako mi daš snage sve ću ih pobiti

Ja sam se navikla na njega i bilo šta drugo da stavim nezadovoljna sam.Zimi sam žuta i bezlična a leti mi se od sunca javljaju fleke pa ne mogu bez pudera.Zimi koristim TAWNY 37 a leti SHELL BEIGE 05.

265

MalaSirena je napisao:

Najvise mi kod pudera smeta brasnjasto-mat efekat, a opet, sa druge strane ne volim ni pretjerani sjaj. Tako da mislim da bi bio pravi..

@Femme, mislim da si pominjala HR puder, kao omiljeni, ako te ne mrzi, daj makar ukratko neke preporuke..

S tim da je moja koza mjesovitog tipa..ne naginje ka suvoj..

A za helenu sam čula da su dobri ali nisam nikad koristila.

Meni najdraži puder ikad je Chanel prolumiere koji je izbačen iz proizvodnje prije 3 godine. Taj je bio nevjerojatan - daje dewy look ali se ne cjedi, ne ostaje po mobitelu (kao većina današnjih laganijih i "serumskih") nego je još i vodootporan - kad bih nakon 15 sati skidala šminku ne bih vjerovala da sam uopće toliko toga stavila na sebe (dakle, ništa ne bi pobjeglo tijekom dana) http://fimgs.net/smilies/sad.png  . I nema mu zamjene.

Za sad najsavršeniji Estee Lauder Double Wear - za full, besprijekorni, večernji i za specijalne prilike makeup ili za dane kad mora izdržati od 7 ujutro pa do ponoći! On toliko prekrije da sve ostale elemente na faci moraš nacrtati (konture, obraze, obrve,...).

A za laganiji, svježiji, dnevni, "za na par sati look" kao jako dobru, pamtim stariju varijantu Bourjois Healthy mix (ne znam koliko se novi razlikuje)

I nerjetko čujem da žene miksaju različite (jedna kaže da je za svoje vjenčanje miksala eldw i ysl touche eclat, druga kaže da joj ten najbolje izgleda sa miksom ELDW light i ovaj ysl,...)

Poslednji put izmenjeno Femme (2013-11-20 16:51:24)

ELDW je odličan puder, al su boje koma, rijetko tko si uspije naći totalni match.

Prije par godina sam ga koristila, onda sam počela sve i svašta isprobavat pa zaboravila na njega i nedavno ga opet kupila, zakrčio mi je pore da sam ga brzo proslijedila dalje. Trenutno koristim Revlon Colorstay i on mi ne radi probleme.

Ja nisam uspela da pronadjem odgovarajucu nijansu kod ELDW (mada kod nas ne uvoze sve nijanse).

Slazem se da pokriva najbolje i da nije za svaki dan, potrebna je maksimalna hidratacija, i zna da naglasi suve delove.

Meni je broj.1 trenutno Lancome Teint Visionnaire. On je za normalnu i suvu kozu, za masnu nije. Moze da se nadogradi do full pokrivanja. Kod njega je bitno, iz mog iskustva, kontinuirano nosenje. Ten je sve bolji posle tri nedelje svakodnevnog koriscenja. Kad sam ga nanela prvih nekoliko dana bila sam razocarana, ali kako je vreme prolazilo sve je bolji. Finis je polumat, pore su manje vidljive, najbolje od svega je sto daje licu divan odmoran izgled i specifican sjaj, to mi uvek svi prokomentarisu. Jednostavno podigne lice..face lifting u bocici. Moja boja je 03. Jedino sto mi se ne svidja je preslikavanje.

Koristim ga od marta meseca, u poredjenju sa Chanel Perfection Lumiere, MAC Studio fix fluid, HD Make up Forever i Dior Nude..Lancome je za dva koplja iznad.

Poslednji put izmenjeno suzanam (2013-11-20 18:25:40)

Lancome moze za svaki dan. Meni inace lice ne prosijava nesto puno, jedino leti. Ako ti lice prosijava, moras koristiti neki matirajuci u kamenu preko npr. MAC Blot ili Shiseido Pureness. Ja koristim Guerlain Meteorite, ali nisam sklona prosijavanju i kuglice su mi sasvim dovoljne.

Chanel PL je odlican puder, vise je mat od Lancome. Moze svakodnevno da se koristi. Finis je barsunast, dobra mu je postojanost.

269

perfection lumiere navodno nije za suhu kožu

za sve ostale može

Ova dva nemaju brasno efekat. MAC Blot skoro da uopste nema boju, samo matira.

271

@suzanam, čini mi se da si me pitala za ysl touche eclat puder

nakon par dana korištenja mogu reći da sam zadovoljna

istina da malo ostaje na telefonu ali sam još uvijek manje flekava nego kad sam probala teint visionnaire (možda s njim nisam pogodila trenutak - već je bilo zatoplilo, jun)

ysl nije vidljiv na licu i što je najvažnije, nemam osjećaj težine i zatezanja

i istina je da daje svjež i odmoran izgled (barem u odnosu na eldw)

tekstura mu nije ni vodena ni uljna ni gumasta nego pomalo pjenasta (ne znam objasniti), izgleda rijedak ali pri nanošenju odmah sjeda i ne treba čekati da se upije. može se nadograditi - količina jedne pumpice se može razvući po čitavom licu ali ja za svaki slučaj stavim još jednu preko

miris je odličan

ali naravno, mislim da sam falila sa nijansom; pogodila sam grupu (BD za žutaće) ali mi je pretaman BD50. ali da ponovo biram, ne znam koju bih, 40ka mi se čini čudna a ovo ispod nekako presvijetlo. jedino bi pomoglo da od svake nijanse imam količinu da namažem na lice pa tek onda procjenim. svočanje na ruku, izgleda, nema smisla.

pokušala sam ga miksati sa eldw light - i nije dobro, ljepši je solo

izdrži radno vrijeme bez značajnijeg nestanka

t-zonu pređem kamenim puderom i to drži dugo da se nos ne zasjaji

Poslednji put izmenjeno Femme (2013-11-23 10:09:27)

272

gea1508 je napisao:

ELDW je odličan puder, al su boje koma, rijetko tko si uspije naći totalni match.

suzanam je napisao:

Ja nisam uspela da pronadjem odgovarajucu nijansu kod ELDW (mada kod nas ne uvoze sve nijanse).

Slazem se da pokriva najbolje i da nije za svaki dan, potrebna je maksimalna hidratacija, i zna da naglasi suve delove.

potpis, cula sam i previse pohvala za ovaj puder, ali za mene nijanse nema, i najsvijetlija mi je puno pretamna, a sve ostale koje sam mu u nadi probala su... cudne.

I ask you to touch my skin so you could feel that there's no warmth in me.
I am the daughter of the snow with winter in my heart

Ja sam dw 2N2 fresco čini mi se. Je malo tamnija nijansa od vrata ali da gledam po vratu, kupovala bi nijanse za bal vampira. A nema šanse da trackam vrat iako se to kao radi. S ovom nijansom ionako izgledam preblida. Dw light sam imala drugu nijansu ali se ne sicam koja je bila jer sam ga potrosila. Inače sam neka beige/neutralno/maslinasta  roll .

samo ljubav ostaje...

Femme je napisao:

@suzanam, čini mi se da si me pitala za ysl touche eclat puder

nakon par dana korištenja mogu reći da sam zadovoljna

istina da malo ostaje na telefonu ali sam još uvijek manje flekava nego kad sam probala teint visionnaire (možda s njim nisam pogodila trenutak - već je bilo zatoplilo, jun)

ysl nije vidljiv na licu i što je najvažnije, nemam osjećaj težine i zatezanja

i istina je da daje svjež i odmoran izgled (barem u odnosu na eldw)

tekstura mu nije ni vodena ni uljna ni gumasta nego pomalo pjenasta (ne znam objasniti), izgleda rijedak ali pri nanošenju odmah sjeda i ne treba čekati da se upije. može se nadograditi - količina jedne pumpice se može razvući po čitavom licu ali ja za svaki slučaj stavim još jednu preko

miris je odličan

ali naravno, mislim da sam falila sa nijansom; pogodila sam grupu (BD za žutaće) ali mi je pretaman BD50. ali da ponovo biram, ne znam koju bih, 40ka mi se čini čudna a ovo ispod nekako presvijetlo. jedino bi pomoglo da od svake nijanse imam količinu da namažem na lice pa tek onda procjenim. svočanje na ruku, izgleda, nema smisla.

pokušala sam ga miksati sa eldw light - i nije dobro, ljepši je solo

izdrži radno vrijeme bez značajnijeg nestanka

t-zonu pređem kamenim puderom i to drži dugo da se nos ne zasjaji

Femme, hvala na iscrpnom odgovoru.

Po tvom opisu mi se cini idealnim za svakia dan, za posao.

Eh, te nijanse boja su uvek problem. I ja imam dosta promasenih kupovina, sto se boja tice. Meni bi mozda odgovarala ta boja 50, malo sam tamnija od tebe. Moram ga testirati.

http://www.bourjois.co.uk/var/storage/images/catalog/make_up/complexion/foundation/healthy_mix_serum_foundation/3106440-1-fre-FR/healthy_mix_serum_foundation.jpg

Najbolji koji sam do sad koristila. Moram ga ponoviti.

Woman's perfume tells more about her than her handwriting.- Christian Dior