1

Tema: Najbolje hidratantne kreme za lice

Koje bi bile najbolje za suhu/mješovitu kožu lica? Više za isušenu u ovo zimsko vrijeme? Hvala.

Poslednji put izmenjeno fortunaIT (2011-12-13 19:39:29)

"Parfem je poput osobne iskaznice duha. On iznad svega opisuje stanje duha osobe koja ga nosi."

Odgovor: Najbolje hidratantne kreme za lice

...samo tako malo ih koristi hidratantne kreme? Hm...Zar nema više prijedloga, /na prethodnom zahvaljujem/?

Lp!

"Parfem je poput osobne iskaznice duha. On iznad svega opisuje stanje duha osobe koja ga nosi."

Evo, ukljucujem se i ja. Koristim Darphin HydraSkin rich kremu i zadovoljna sam, bolja  je od Avene Hydrance optimale u mom slucaju. Kad se temperatura spusti ispod nule, pre pomenute kreme stavim Decleor ulje ruze i zasticena sam glad. Inace, moja koza nije bas suva, vise je dehidrirana.

Life without you all the love you passed my way the angels have waited for so long  now they have their way take your place...

Ivana Tesanovic je napisao:

Koje bi bile najbolje za suhu/mješovitu kožu lica? Više za isušenu u ovo zimsko vrijeme? Hvala.

ja imam mješovitu do masnu kožu lica, ali čula sam da je ova kremica super za suhu kožu, od cvjetnog praha stolt

http://www.bezrecepta.hr/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/b/e/bez_recepta_baseslike_1_2.jpg 

također i ova- ziaja, baš za suhu kožu, od kozjeg mlijeka  tummenupp

http://www.clarusacta.hr/images/goat1.jpg  imaš u kolekciji i takvu noćnu...

lp  15

Poslednji put izmenjeno you_and_me (2012-11-11 10:28:20)

...bojim se misli, truju me i grizu...mirna sam samo kada sam ti blizu...

mica&zizi je napisao:

Sta je po tebi bolje, Darphin ili Decleor?

Po meni su vrlo slicni po kvalitetu (a i po cenama), oba brenda baziraju svoju kozmetiku na aromaterapiji, ali takodje mislim da su i malo precenjeni. Neke stvari su im zaista skupe, Darphin narocito, tu prvenstveno mislim na anti-age liniju, koja mi srecom jos nije potrebna. Sto se tice ulja za lice i seruma, probala sam i jedan i drugi brend, apsolutno ne primecujem razliku u kvalitetu, ali eto recimo nisam pronasla kremu iz Decleora koja mi odgovara, a Darphin Hydraskin mi je savrsena. Malu prednost ipak dajem Darphin-u, ali zaista nema greske ni kad je Decleor u pitanju. glad

Life without you all the love you passed my way the angels have waited for so long  now they have their way take your place...

U pravu si , ne moze krema mnogo da ucini ako se koza ne hidrira iznutra. Ja jos imam dodatni problem sa osetljivoscu, pa retko nalazim nesto sto mogu da koristim.

A sto se tice ovog seta, moja preporuka ti je da, ipak, pre kupovine trazis testere da proveris da li ti to odgovara (mada su u Jasminu u Nisu prilicno skrti kad su testeri u pitanju, ne znam kako je kod vas). Ovako deluje povoljno-ceo set za 5000, ali to su verovatno one mini tubice, malo vece od testera.

Afrodita hidratantna krema od kamilice za osjetljivu kožu, odlična je, učinkovito hidratizira kožu bez ikakvih iritacija i ne sadrži parabene ni parafine, ja sam prezadovoljna.

L'erbolario hidratantna krema od smilja i aloe vere koju je spomenula you_and_me koristim kao noćnu (samo iz razloga što imam mješovitu kožu pa mi se nos/čelo brzo masti)

Mogu reći da je kremica odlična, bogate teksture, a opet brzo se upije. Koža je nahranjena i meka kad se ujutro probudim. Mislim da je idealna za suhu i normalnu kožu!

"Prije nego što želimo znati kako nas se percipira, moramo najprije znati tko smo zapravo mi" J.N.Kapferer

Hvala vam na odgovorima, moram doći do testera da isprobam sve navedeno prije same kupnje.

Da li je netko koristio od Clarins-a i Clinique hidratantne kreme i kakve su?

Hvala.

Sebium Hydra

za slučaj masne problematične kože koja je isušena agresivnim tretnmanima postala mještovita!! (ja imam takvu naravno)

http://img14.imageshack.us/img14/3355/68012550.jpg

Uploaded with ImageShack.us

nije ni skupa košta oko 10 E u ljekarnama

mislim da je to hidratantna krema koja ne masti, hipoalergena je i nekomedogena. mislim da bi takva neka valjala SVIMA glad

11

gwenhwyfar_90 je napisao:

Sebium Hydra

za slučaj masne problematične kože koja je isušena agresivnim tretnmanima postala mještovita!! (ja imam takvu naravno)

http://img14.imageshack.us/img14/3355/68012550.jpg 

Uploaded with ImageShack.us

nije ni skupa košta oko 10 E u ljekarnama

mislim da je to hidratantna krema koja ne masti, hipoalergena je i nekomedogena. mislim da bi takva neka valjala SVIMA  glad

Kod nas je ima u Metropliten parafarmaciji i malko je skuplja oko 13 ili 15 Evra ne sećam se tačno, ima još jedna vrsta iz ove linije i na granici sam da je uskoro kupim ili barem tražim sampleove od njih ako su ih dobili u međuvremenu

Poslednji put izmenjeno A*Men (2011-12-17 21:00:06)

When I'm good I'm very good, but when I'm bad I'm even better / Goodness had nothing to do with it dearie

Ja imam normalnu kožu, ponekad isušenu od sunca ili zime, meni isto pomaže bioderma, ali atoderm pp (ili neka druga dva ista slova superglad)

Život je san.

Pregršt super prijedloga! Ne preostaje mi drugo, nego da se bacim na testiranje. Hvala! 15

http://www.facebook.com/media/albums/?i … 3116379852

Pogledajte, molim vas

"Ljubav odoleva vremenu koje sve otima. Nikada nije istinski voleo onaj ko misli da je ljubav prolazna" (Johan Volfgang fon Gete)

diamond je napisao:

http://www.facebook.com/media/albums/?i … 3116379852

Pogledajte, molim vas

...nema me na fejsu. Što je to? Mislim, ne fejs, već što da pogledam? thx

16

E vako: treba mi krema za lice za suvu kozu, da ima faktor od 25 pa nadalje, a da kosta od 25 evra pa nanize. Je l ima neko ikakav predlog?

***ne smaraj***

17

jako dobra branda su DERMA E  i SOPHYTO, prirodni, eko, organic i sta jos vec....cijene povoljnije nego naprimer CLINIQUE (i naravno ostali "izvikaniji" brandovi)...

sta je meni bitno kod kreme je to, da ne zapusava pore, da ima puno antioxidanta, da se lijepo upija, da nije mastan izgled itd..

PAULA´S CHOICE isto ima odlicne produkte, DARO mislim da su cijene u okviru tvog budzeta....

18

Hvala ti, paula`s choice sigurno nemamo, a ove prve dve nisam videla

***ne smaraj***

dara je napisao:

E vako: treba mi krema za lice za suvu kozu, da ima faktor od 25 pa nadalje, a da kosta od 25 evra pa nanize. Je l ima neko ikakav predlog?

Eucerin je meni jako dobar - imaju dvije linije: za normalnu i kombiniranu kožu i za suhu kožu, a faktor je 50. Košta oko 130 kuna kod nas - znači ulazi u tvoje okvire wink

20

E to mi reci  tummenupp

***ne smaraj***

21

Biki, razumela si od a do sh. Uglavnom, nema ono sto trazim da bude i ovo i ono. Ne suncam se u zivotu, ali ono malo tamo-vamo izgorim odmah. Juce sam od bakaluka po kalencu izgorela sa saljicem 20 spf i sesirom (a kakva bih pa dara bila bez sesoara)

Aquaporin sam imala onu za oci i uopste mi se ne svidja. Ova avene izgleda super, javljam sta sam kupila i kako je. Hvala punacko

***ne smaraj***

daro, ako imaš sklonost začepljavanju pora onda nemoj uzimati ove sa spf, ja imam jako suhu i osjetljivu kožu, ali mi avene sa spf i sve ostale tog tipa začepi pore na obrazima. probaj "avene hydrance legere" bez spf, to je jedna od najboljih krema, vjeruj mi, a u vrele ljetne dane najbolji osjećaj pruža "avene rebalancing soothing lotion"...

23

Hvala draga kitten, probacu i tu, al mislim da cu da je ostavim za septembar. Preko leta moram zastitni faktor, pa to ti je

***ne smaraj***

24

Ja preporučujem Biotherm, najdraži mi i najbolji brend za njegu lica. Samo, ne znam da li ulazi u okvire cijene koju si spomenula.

Koristila sam ovu liniju

http://i47.tinypic.com/5tw221.jpg

A krema je savršena, diše glad

25

N vidim da ima spf

***ne smaraj***